Barcelona bardzo popularna wśród turystów

Barcelona jest miastem o bogatej kulturze i historii, więc jeśli lubisz zwiedzasz, to idealne miejsce dla Ciebie.

Barcelona jest najbardziej znana z fantastycznej architektury Antonio Gaudiego, którego budynki są rozproszone po całym centrum miasta. Najbardziej znanym i imponującym miejscem jest Paseo de Gracia, gdzie można znaleźć La Pedrera i Casa Batlló. Możemy też udać się do wspaniałego Parku Güell, również zaprojektowanego przez Gaudiego. Jednak najbardziej imponującym dziełem Gaudiego jest zapewne Sagrada Familia, ogromna, wciąż niedokończona Bazylika. Z pewnością na szczególną uwagę zasługuje ten niezwykle imponujący i ambitny projekt. Ściany zewnętrzne są szczególnie oszałamiające. Ale uważaj, jeśli boisz się wysokości, nie ulegnij pokusie wspinania się na szczyt wieżyczki.

Oprócz dzieł Gaudiego, warto również zobaczyć wspaniałą gotycką katedrę w samym centrum dzielnicy gotyckiej. Aby zobaczyć więcej zabytków wystarczy wysiąść na Las Ramblas. Barcelona oferuje również wiele muzeów: MACBA (Muzeum Sztuki Współczesnej) i CCCB (Centrum Kultury Współczesnej w Barcelonie) obok, są warte obejrzenia i na ogół oferują dobre wystawy tematyczne każdego miesiąca. Picasso i stała wystawa Dalí w dzielnicy gotyckiej są zawsze popularne. Z kolei Caixa Forum to muzeum, które prezentuje różne wystawy w każdym miesiącu. Znajduje się tuż przy Plaça Espanya, na Avenida Marques de Comillos, który jest popularny wśród mieszkańców, ale znacznie ignorowane przez turystów, co może zawstydzić, bo jest warte obejrzenia i to za darmo. W pobliżu Caixa Forum znajduje się natomiast MNAC (Muzeum Sztuki Katalonii), które jest piękne zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Mamy też jedną wskazówkę: Jeśli chcesz mieć nieograniczony bezpłatny transport publiczny w Barcelonie i rabaty na wiele głównych atrakcji Barcelony, rozważ zakup Karty Barcelona – zniżka turystyczna na atrakcje i darmowe przejazdy. Barcelona ma wyborne jedzenie, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Możesz dostać wszystko co chcesz z kuchni międzynarodowej do katalońskich przysmaków, od tapas do owoców morza. Wszystko co musisz zrobić, to rozejrzeć się, istnieje bowiem wiele niedrogich restauracji, a także niektóre drogie.

więcej informacji na temat Barcelony znajdziesz na stronie:  barcelona atrakcje turystyczne  ( http://www.wyjazdy-zagraniczne.pl/barcelona-hiszpania-zabytki-wycieczka,271.html )